We leven in het zogenoemde digitale tijdperk, dit brengt grote voordelen met zich mee maar kent toch ook nadelen en uitdagingen. Werknemers zijn met de komst van de mobiele telefoon altijd en overal bereikbaar, iets wat ontzettend fijn is. Maar ben je als werkgever dan ook verplicht hen te voorzien van alle benodigdheden om online te zijn? Hierbij het antwoord en tevens de manieren om het qua prijs overzichtelijk en betaalbaar te houden.
U vraagt, wij draaien?
Wanneer jouw werknemers voor hun werk veel moeten bellen en mailen, dan is het minstens zo redelijk om als werkgever hen hier de benodigde spullen voor te geven. Bij een kassajuffrouw in de supermarkt is dit dan bijvoorbeeld geen must, bij een accountmanager wel. Je bent hierbij echter niet verplicht om ze meteen van de laatste en meest dure smartphones te voorzien, dit is de vrije keuze van de werkgever. Als je wilt dat ze gaan bellen en bereikbaar zijn, is het minste wat je hoeft te doen een Sim only abonnement faciliteren.
Wil je je medewerker liever wel een telefoon ter beschikking stellen? In dure tijden is het dan aan te raden eens verder te kijken dan de bekende merken. Bijvoorbeeld de Motorola Moto G60S is een erg goede keuze.
Een andere optie is om zelf een voorraadje hardware aan te schaffen aan (refurbished) telefoons en deze aan werknemers te verschaffen in combinatie met het eerder genoemde Sim only abonnement. Deze combinatie zorgt ervoor dat de kosten overzichtelijk blijven en dat de toestellen gewoon jouw eigendom zijn en blijven.

Altijd bereikbaar?
Het is echter niet zo dat wanneer jij je werknemers voorziet van een mobiele telefoon, zij daarmee automatisch altijd bereikbaar moeten zijn. Buiten kantooruren hebben werknemers het recht om niet bereikbaar te zijn. Hier zijn natuurlijk uitzonderingen op, bijvoorbeeld bij het draaien van bereikbaarheidsdiensten en piketroosters. Maar over het algemeen mag je als werkgever niet verlangen dat werknemers altijd maar opnemen. Ga hier dan ook zorgvuldig mee om en geef aan het te waarderen wanneer werknemers wel opnemen na hun reguliere diensten.
Kortom, met de komst van de mobiele telefoon en het online werken zijn er allerlei nieuwe dimensies bijgekomen op de werkvloer. Wees je hier als werkgever van bewust en faciliteer je werknemers hierbij. Ken echter ook de grenzen en houd ook daar rekening mee. Deze combinatie zorgt ervoor dat er zeker voordelen zijn, maar ook dat de balans in evenwicht blijft!